Pilveteenused

Kes meist ei oleks kuulnud pilveteenustest. See kuivõrd uus kuivõrd vana tehnoloogia on muutunud küllaltki populaarseks ning aitab ettevõtetel oma protsesse lihtsustada ning mugavamaks teha. Pilveteenused on muutumas aina populaarsemaks, kuid täisteenuse pakkujaid pole vähemalt Eesti turul eriti palju. Kõige tuntum pilveteenuste pakkuja on Primend, kes on üks Eesti esimesi ettevõtteid, kes sellist teenust pakuvad seega on neil ka selles valdkonnas siinsel turul kõige rohkem ekspertiisi. Kindlasti on valdkonna populaarsuse tõttu tulemas ka uusi samalaadseid ettevõtteid, küll aga pole vähemalt senimaani ükski neist oma spetsiifilise täisteenuse pakkumises samaväärset positsiooni saavutanud.

Mis aga on pilveteenused? Üks neist ning kõigile kindlasti ka arusaadavaim on Office 365. See võimaldab näiteks dokumente ja tabeleid hallata igalpoolt, kus on internetiühendus. Põhirõhk on selle teenuse juures kiirusel, paindlikusel ja säästlikusel. Kiiruse all on mõeldud seda, et teenust saab kätte kiirelt ning igalt poolt, kuna kõiki andmeid ning firmale vajalikke teenuseid hoiustatakse pilves. Näiteks Office 365 puhul on kõik dokumendid pilves olemas ning seega ka kättesaadavad erinevatest seadmetest erinevates kohtades. Paindlikus sisaldab endas seda, et Primendis saab iga ettevõte omale sobiva teenuse paketi vastavalt oma vajadustele. Samamoodi saab seda paketti firma vajaduste muutudes kergelt muuta ning optimeerida. Selline lahendus on eriti sobilik firmadele, kelle ärimaastik onpidevas muutuses. Säästlikus hõlmab endas fakti, et ettevõte ei pea enam hoolitsema omaenda IT lahenduste ülalüidamise eest, kuna need on võimalik pilve üle viia. Seega säästetakse aega ning raha. Lisaks on pilveteenused mugavad selle poolest, et neid võib koheselt kasutama hakata. Puuduvad süsteemi juurutamisega seonduvad ajalised ning rahalised kulud, piisab vaid uue kasutaja lisamiset pilveteenustesse ning ongi süsteem kasutatav.

Kes veel ei ole läinud üle sellele mugavale viisile oma andmeid ja IT teenuseid kasutada, võiks sellele lähiajal mõelda, kuna IT teenuste tulevik on pilves. Lisaks on tegemist kuutasulise teenusega, seega ei pea enam välja käima suuri summasid, et omandada endale litsentse ja riistvara.